Portalas e.teismas.lt pristatytas pradedantiesiems vartotojams

Portalas e.teismas.lt pristatytas pradedantiesiems vartotojams

Rugsėjo 30 d. Nacionalinėje teismų administracijoje vyko portalo e.teismas.lt pristatymas pradedantiesiems vartotojams.

Nacionalinės teismų administracijos (NTA) Informacinių technologijų skyriaus specialistai – Indrė Grubytė ir Laisvis Cininas – renginio dalyvius supažindino su portalo funkcionalumais, pademonstravo, kaip naudotis portalu – kaip registruotis sistemoje, kaip suformuoti ir pateikti dokumentus, paaiškino dažniausiai portalo vartotojų daromas klaidas.

Renginyje dalyvavo daugiau nei dvi dešimtys portalo vartotojų – atstovai iš ministerijų, teisinių paslaugų įmonių, piliečiai, norintys išmokti naudotis sistema – kurie konsultavosi dėl dažniausiai jiems iškylančių klausimų ir diskutavo dėl galimo sistemos tobulinimo.

NTA Informacinių technologijų skyriaus vedėjas Marius Neimantas sakė matantis didelę tokių mokymų naudą: „Pradedantiesiems portalo vartotojams neretai kyla įvairių klausimų, nes darbas su sistema, kaip ir kiekviena nauja veikla, reikalauja tam tikrų įgūdžių. Mokymų metu dalyviams išsamiai ir aiškiai pateikiama svarbiausia su darbu portale susijusi informacija, vartotojai turi puikią progą gauti atsakymus į visus jiems rūpinus klausimus ir įsitikinti elektroninių teismų paslaugų nauda“. Pasak M. Neimanto, mokymus ne tik Vilniuje bet ir kituose Lietuvos miestuose planuojama organizuoti ir ateityje.

Šiuo metu portalu e.teismas.lt naudojasi apie 14 tūkst. registruotų vartotojų, kurie prie sistemos jungiasi ne tik iš Lietuvos, bet ir užsienio.  Per pirmuosius portalo gyvavimo metus teismams jau buvo pateikta daugiau nei 36 tūkst. dokumentų.

Prie portalo e.teismas.lt prisijungti galima per elektroninę bankininkystę, naudojantis asmens tapatybės kortele, su elektroniniu parašu arba gavus tiesioginius prisijungimo duomenis iš teismo. Portalo vartotojai gali formuoti ir pateikti teismui procesinius dokumentus, sumokėti žyminį mokestį, susipažinti su bylos medžiaga, siųsti teismo dokumentus, klausytis teismo posėdžių garso įrašų.