Rusijos Federalinė muitinės tarnyba už draudžiamų prekių įvežimą siūlo taikyti baudžiamąja atsakomybę

Rusijos Federalinė muitinės tarnyba (FMT) už neteisėtą draudžiamų prekių įvežimą siūlo taikyti baudžiamąją atsakomybę. Informacija apie ruošiamą vyriausybės nutarimo projektą paskelbta federaliniame įstatyminių aktų portale.

FMT savo pasiūlymą argumentuoja tuo, kad yra nepaisoma nustatytų draudimų, ir draudžiami produktai toliau įvežami į Rusiją. „Esant tokiai padėčiai, administracinės nuobaudos tampa nebeveiksmingos: dauguma teisinių bylų pradėtos pagal ATPK 1d. 16.3 str. Pagal šį straipsnį už minėtus pažeidimus juridiniams asmenims numatoma bauda nuo 100 000 iki 300 000 rublių“, — sakoma tarnybos pranešime.

„Vyriausybės nutarimo projektas ruošiamas tam, kad draudžiamos prekės būtų priskirtos strategiškai svarbioms prekių kategorijoms. Strategiškai svarbių prekių sąrašas yra įtrauktas į Rusijos Baudžiamojo kodekso 226.1. str. 2012 m. rugsėjo 13 Rusijos vyriausybės sprendimu Nr. 923. Tokiu būdu už draudžiamų prekių įvežimą būtų taikoma nebe administracinė, bet baudžiamoji atsakomybė“, — teigiama FMT informacijoje.

Jei Rusijos vyriausybė pritars FMT iniciatyvai, naujas teisinis dokumentas turėtų įsigalioti 2016 m. kovo mėnesį.