Rusijos transporto ministerija nori sugriežtinti tarptautinių pervežimų, atliekamų užsienio vežėjų, kontrolės procedūras

Rusijos transporto ministerija nori sugriežtinti tarptautinių pervežimų, atliekamų užsienio vežėjų, kontrolės procedūras. Tikėtina, kad teisės aktų pakeitimai įsigalios nuo šių metų rugsėjo ir labiausiai palies Lietuvos vežėjus.

Ministerija ruošia pokyčius, kurie suduos stiprų smūgį užsienio įmonėms, atliekančioms pervežimus Federacijos teritorijoje. Šiuo metu pakeitimai yra viešų svarstymų etape.

Šalies valdžiai kelia susirūpinimą dokumentacija, naudojama transportuojant trečiųjų šalių krovinius. Pervežimai, vykdomi iš šalių, kurių sandėliuose yra transportuojami kroviniai, privalo turėti šalies siuntėjos muitinės išduotą pažymą. Transporto ministerijos vertinimu, ši procedūra nėra efektyvi. Atsižvelgus į tai, Rusijos vyriausybė nori pakeisti vežėjui būtinų dokumentų sąrašą.

“FM Logistic” tarptautinio transporto skyriaus vadybininko Ivano Golovko teigimu, daugiausiai pažeidimų yra fiksuojama dėl leidimų, darbo ir poilsio laiko bei viršsvorio (ašių apkrovos).

Šiuo metu rinka yra padalinta į rusišką ir užsienio. Jų proporcijos – 60 ir 40 procentų. Tarp užsienio vežėjų daugumą sudaro lenkai, baltarusiai ir lietuviai.

“Pastebėtinas įmonių, vykdančių pervežimus į Rusiją, kiekio sumažėjimas. Akivaizdu, kad šis reiškinys yra susijęs su nepalankia ekonomine situacija. Tikėtina, kad 2016 metais iš rinkos išeis apie 5 – 8 proc. užsienio vežėjų” – pastebi I. Golovko.

Rusijos transporto sektorius – tai uždaras sektorius. Ministerijos licencijos, muitinės leidimų ar kitų dokumentų gavimas  reikalauja daug pastangų. Tas pats galioja ir užsienio įmonėms; vežėjas turi gauti daug skirtingų leidimų, pasirūpinti vairuotojų vizomis, vietinėmis licencijomis ir pan. Dėl šios priežasties užmojai sugriežtinti užsienio pervežėjų atliekamų pervežimų kontrolę atrodo neturintys prasmės.